Belka
Niedziela, 11 Maja 2025   imieniny: Mira, Franciszek, Ignacy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Złoto dla zuchwałych czeka na polskie przedsiębiorstwa

Data publikacji: 2017-09-09, Data modyfikacji: 2017-09-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Złoto dla zuchwałych czeka na polskie przedsiębiorstwa

Rośnie zainteresowanie polskich firm zagranicznymi rynkami. O obszarach świata, gdzie jeszcze można z powodzeniem wprowadzać produkty i usługi oraz jak to zrobić z pomocą instytucji wchodzących w skład Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju dyskutowano na II Forum Polonijnym w trakcie kongresu ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

„Mamy dobrą koniunkturę i widzimy, że polskie firmy dobrze radzą sobie na zagranicznych rynkach - mówi prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Tomasz Pisula. - Często jest jednak tak, że te firmy nie mają wiedzy o szczegółach, pewnych zawiłościach tego rynku, na który się wybierają i tu Polska Agencja Inwestycji i Handlu pomaga zdobyć im wiedzę potrzebną do ekspansji”.

Pisula wymienia programy, jakie poszczególne instytucje rozwoju Grupy PFR przygotowały dla przedsiębiorców i ocenia, że stworzona została kompleksowa oferta dla polskich firm.

W przypadku problemów z kapitałem jest oferta Banku Gospodarstwa Krajowego i Funduszu Ekspansji Zagranicznej. Atrakcyjną formą jest także finansowanie venture capital, które realizowane jest przez PFR Ventures. Natomiast Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości pomaga w rozwijaniu produktów i w zaprezentowaniu ich na zagranicznych rynkach. Jest także Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych udzielająca ubezpieczeń dla działań przedsiębiorców na zagranicznych rynkach.

„Tylko w tym roku obsłużyliśmy tysiąc firm w ekspansji zagranicznej” - mówi Tomasz Pisula, który dodaje, że zyski będą należały do zuchwałych.

„Szansa na to, że ktoś przebije się na rynku Unii Europejskiej i zostanie miliarderem moim zdaniem jest nieduża - mówi prezes PAIH. - Jeśli chcemy szukać tego złota dla zuchwałych to ono leży na rynkach wschodzących w Afryce, Azji czy Ameryce Południowej”.

Materiał powstał we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu.

Centrum Prasowe PAP, Źródło artykułu: Centrum Prasowe PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat grodziski - powiat w południowo - zachodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Grodzisku Wielkopolskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Grodzisk Wielkopolski, Rakoniewice, Wielichowo, Granowo oraz Kamieniec zajmując łącznie powierzchnię 643,72 km².

Podstawową gałęzią gospodarki powiatu jest rolnictwo, a dominującą gałęzią upraw jest uprawa pieczarek wokół której rozwinął się przemysł, związany z ich skupem, exportem i przetwórstwem.

Większość firm powiatu to małe i średnie przedsiębiorstwa, wyjątek stanowią: Grodziska Fabryka Wyposażenia Wagonów „Growag”, Kofola – Hoop czy Inter Groclin Auto S.A.

Zabytki powiatu to głównie liczne pałace i dworki w większości z XIX lub początku XX wieku, obiekty sakralne - drewniane kościoły z  XVII – XVIII wieku ( najstarszy - kościół św. Klemensa w Zielęcinie z 1640 roku) czy kurhany w gminie Kamieniec zwane "Wielkopolskimi Piramidami".

Powiat grodziski to także duże kompleksy leśne z przewagą borów sosnowych. Ciekawostkę przyrodniczą stanowi także Wielki Łęg Obrzański - dolina Obry wytypowana  do obszarów europejskiej sieci ekologicznej NATURA 2000.

Przez powiat grodziski przebiega droga krajowa nr 32.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola