Belka
Niedziela, 2 Kwietnia 2023   imieniny: Maria, Franciszek, Urban
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rozbudowa drogi gminnej nr 530726P

Data publikacji: 2022-04-02, Data modyfikacji: 2022-04-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Rozbudowa drogi gminnej nr 530726P

W czwartek, 31 marca 2022 roku w grodziskim ratuszu Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan zawarł umowę z firmą Zakład Drogowo-Budowlany NOJAN Jan Nowak z Grodziska Wielkopolskiego na realizację zamówienia pod nazwą: Rozbudowa drogi gminnej nr 530726P (ulicy Winnej od istniejącej nakładki do przedszkola BOBO Wiercipięta).

Przedmiotem inwestycji jest budowa nawierzchni jezdni o szerokości 6 m, chodnika oraz zjazdów z kostki betonowej na odcinku o długości ok. 192 mb, a także kanalizacji deszczowej z przykanalikami, studniami rewizyjnymi i studzienkami ściekowymi.

Roboty o wartości 840.939,33 zł brutto mają zostać wykonane w terminie pięciu miesięcy od daty zawarcia umowy.

, Źródło artykułu: UM Grodzisk Wielkopolski
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat grodziski - powiat w południowo - zachodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Grodzisku Wielkopolskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Grodzisk Wielkopolski, Rakoniewice, Wielichowo, Granowo oraz Kamieniec zajmując łącznie powierzchnię 643,72 km².

Podstawową gałęzią gospodarki powiatu jest rolnictwo, a dominującą gałęzią upraw jest uprawa pieczarek wokół której rozwinął się przemysł, związany z ich skupem, exportem i przetwórstwem.

Większość firm powiatu to małe i średnie przedsiębiorstwa, wyjątek stanowią: Grodziska Fabryka Wyposażenia Wagonów „Growag”, Kofola – Hoop czy Inter Groclin Auto S.A.

Zabytki powiatu to głównie liczne pałace i dworki w większości z XIX lub początku XX wieku, obiekty sakralne - drewniane kościoły z  XVII – XVIII wieku ( najstarszy - kościół św. Klemensa w Zielęcinie z 1640 roku) czy kurhany w gminie Kamieniec zwane "Wielkopolskimi Piramidami".

Powiat grodziski to także duże kompleksy leśne z przewagą borów sosnowych. Ciekawostkę przyrodniczą stanowi także Wielki Łęg Obrzański - dolina Obry wytypowana  do obszarów europejskiej sieci ekologicznej NATURA 2000.

Przez powiat grodziski przebiega droga krajowa nr 32.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola