Belka
Niedziela, 2 Kwietnia 2023   imieniny: Maria, Franciszek, Urban
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Występy Akademii Chóralnej

Data publikacji: 2018-12-20, Data modyfikacji: 2018-12-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Dnia 15 .XII.2018 chór Akademii Chóralnej wyjechał do Poznania na ostatni już w tym roku Koncert Kolęd i Pastorałek, który jak zawsze odbywał się w Pałacu Działyńskich na Starym Rynku.  Chóry miały do przygotowania  najmniej 2 kolędy. Nasz chór zaprezentował 3 kolędy a były to: Cicha noc, Dzisiaj w Betlejem zaśpiewana accapella oraz Hojka, hojka. Po koncercie zaśpiewaliśmy wspólnie kilka kolęd bawiąc się w teleturniej Jaka to melodia zgadując kolędy po kilku nutkach.Po zakończeniu zrobilismy sobie wspólne zdjęcie i udaliśmy się na Rynek gdzie odbywał się Jarmark bożonarodzeniowy.Wyjazd udał się znakomicie. Mimo mrozu wszyscy wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni.Dziękuję wszystkim chórzystkom za owocny i udany rok, życząc kolejnych wspólnych miesięcy w muzykowaniu chóralnym a opiekunom, którzy z nami pojechali za pomoc.

Pełna treść wiadomości na: sp4grodziskwlkp.edupage.org//news/#975
sp4grodziskwlkp.edupage.org, Źródło artykułu: sp4grodziskwlkp.edupage.org
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat grodziski - powiat w południowo - zachodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Grodzisku Wielkopolskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Grodzisk Wielkopolski, Rakoniewice, Wielichowo, Granowo oraz Kamieniec zajmując łącznie powierzchnię 643,72 km².

Podstawową gałęzią gospodarki powiatu jest rolnictwo, a dominującą gałęzią upraw jest uprawa pieczarek wokół której rozwinął się przemysł, związany z ich skupem, exportem i przetwórstwem.

Większość firm powiatu to małe i średnie przedsiębiorstwa, wyjątek stanowią: Grodziska Fabryka Wyposażenia Wagonów „Growag”, Kofola – Hoop czy Inter Groclin Auto S.A.

Zabytki powiatu to głównie liczne pałace i dworki w większości z XIX lub początku XX wieku, obiekty sakralne - drewniane kościoły z  XVII – XVIII wieku ( najstarszy - kościół św. Klemensa w Zielęcinie z 1640 roku) czy kurhany w gminie Kamieniec zwane "Wielkopolskimi Piramidami".

Powiat grodziski to także duże kompleksy leśne z przewagą borów sosnowych. Ciekawostkę przyrodniczą stanowi także Wielki Łęg Obrzański - dolina Obry wytypowana  do obszarów europejskiej sieci ekologicznej NATURA 2000.

Przez powiat grodziski przebiega droga krajowa nr 32.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola