Belka
Niedziela, 2 Kwietnia 2023   imieniny: Maria, Franciszek, Urban
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
Jakie opony zimowe?

Jakie opony zimowe?

Data dodania: 2022-11-01
Szeroki wybór opon zimowych na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Zwłaszcza, jeśli nie robiłeś tego wcześniej, z pewnością poczujesz się przytłoczony kwestią dopasowania ogumienia do swojego pojazdu. Początkujący kierowcy nie wiedzą, czego dokładnie powinni oczekiwać od zakupionych produktów. Zadania nie ułatwiają często sprzeczne opinie „Wujków Dobra Rada" i zatrzęsienie komentarzy autorstwa dyletantów, które znajdziesz w Internecie. więcej »
 
Grodziski Jarmark Wielkanocny

Grodziski Jarmark Wielkanocny

Data dodania: 2022-04-11
W miniony weekend w Grodzisku Wielkopolskim odbywał się Grodziski Jarmark Wielkanocny.  więcej »
 
Rozbudowa drogi gminnej nr 530726P

Rozbudowa drogi gminnej nr 530726P

Data dodania: 2022-04-02
W czwartek, 31 marca 2022 roku w grodziskim ratuszu Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan zawarł umowę z firmą Zakład Drogowo-Budowlany NOJAN Jan Nowak z Grodziska Wielkopolskiego na realizację zamówienia pod nazwą: Rozbudowa drogi gminnej nr 530726P (ulicy Winnej od istniejącej nakładki do przedszkola BOBO Wiercipięta). więcej »
 
Grodziskie Piwobranie 2022

Grodziskie Piwobranie 2022

Data dodania: 2022-03-23
Drodzy Grodziszczanie, goście i sympatycy Piwa Grodziskiego!  Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy na tegoroczne Grodziskie Piwobranie.           więcej »
 
 

Beczka z fekaliami w jeziorze. Policja zapowiada...

Data dodania: 2019-07-08
Wracamy do tematu beczki z fekaliami, jaka pojawiła się w wodach jeziora w Kuźnicy Zbąskiej. Sytuacja sprzed kilku dni zbulwersowała wiele osób. więcej »
 
 

Czy na plażę w Zbąszyniu można wejść z psem?...

Data dodania: 2019-07-08
Sąd Administracyjny w Poznaniu stwierdził, że uchwała Rady Miejskiej w Zbąszyniu w sprawie zakazu przebywania z psami na plaży jest nieważna. Burmistrz zapowiada odwołanie... więcej »
 
 

Grodzisk Wielkopolski: Wernisaż XVII...

Data dodania: 2019-07-08
W niedzielę 7 lipca, na Starym Rynku w Grodzisku Wielkopolskim odbył się wernisaż artystów uczestniczących w XVII Międzynarodowym Plenerze Malarsko - Rzeźbiarskim. Temate... więcej »
 
 

Czadoman gwiazdą Dni Borui Nowej! Tak się...

Data dodania: 2019-07-07
Wszyscy pamiętamy ubiegłoroczny sukces związany z Dniami Borui Nowej. Do małej podnowotomyskiej wsi m.in. na koncert Pięknych i Młodych ściągnęły prawdziwe tł... więcej »
 
 

Ponad 172 samochody pożarnicze, z całej Polski i...

Data dodania: 2019-07-07
Zlot rozpoczął się tradycyjnie Mszą Świętą w kaplicy świętego Floriana, następnie wszystkie samochody zostały poświęcone i przejechały w wielk... więcej »
 
 

Już wkrótce VII Pętla Krosowa GKB - zapraszamy!

Data dodania: 2019-07-07
Pętla Krosowa Grodziskiego Klubu Biegacza to kameralny bieg przełajowy na dość wymagającej trasie. Organizatorem biegu jest Grodziski Klub Biegacza. W tym roku odbędzie się ju&#... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 585
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat grodziski - powiat w południowo - zachodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Grodzisku Wielkopolskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Grodzisk Wielkopolski, Rakoniewice, Wielichowo, Granowo oraz Kamieniec zajmując łącznie powierzchnię 643,72 km².

Podstawową gałęzią gospodarki powiatu jest rolnictwo, a dominującą gałęzią upraw jest uprawa pieczarek wokół której rozwinął się przemysł, związany z ich skupem, exportem i przetwórstwem.

Większość firm powiatu to małe i średnie przedsiębiorstwa, wyjątek stanowią: Grodziska Fabryka Wyposażenia Wagonów „Growag”, Kofola – Hoop czy Inter Groclin Auto S.A.

Zabytki powiatu to głównie liczne pałace i dworki w większości z XIX lub początku XX wieku, obiekty sakralne - drewniane kościoły z  XVII – XVIII wieku ( najstarszy - kościół św. Klemensa w Zielęcinie z 1640 roku) czy kurhany w gminie Kamieniec zwane "Wielkopolskimi Piramidami".

Powiat grodziski to także duże kompleksy leśne z przewagą borów sosnowych. Ciekawostkę przyrodniczą stanowi także Wielki Łęg Obrzański - dolina Obry wytypowana  do obszarów europejskiej sieci ekologicznej NATURA 2000.

Przez powiat grodziski przebiega droga krajowa nr 32.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola