Belka
Niedziela, 24 Stycznia 2021   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Beczka z fekaliami w jeziorze. Policja zapowiada...

Data dodania: 2019-07-08
Wracamy do tematu beczki z fekaliami, jaka pojawiła się w wodach jeziora w Kuźnicy Zbąskiej. Sytuacja sprzed kilku dni zbulwersowała wiele osób. więcej »
 
 

Czy na plażę w Zbąszyniu można wejść z psem?...

Data dodania: 2019-07-08
Sąd Administracyjny w Poznaniu stwierdził, że uchwała Rady Miejskiej w Zbąszyniu w sprawie zakazu przebywania z psami na plaży jest nieważna. Burmistrz zapowiada odwołanie... więcej »
 
 

Grodzisk Wielkopolski: Wernisaż XVII...

Data dodania: 2019-07-08
W niedzielę 7 lipca, na Starym Rynku w Grodzisku Wielkopolskim odbył się wernisaż artystów uczestniczących w XVII Międzynarodowym Plenerze Malarsko - Rzeźbiarskim. Temate... więcej »
 
 

Czadoman gwiazdą Dni Borui Nowej! Tak się...

Data dodania: 2019-07-07
Wszyscy pamiętamy ubiegłoroczny sukces związany z Dniami Borui Nowej. Do małej podnowotomyskiej wsi m.in. na koncert Pięknych i Młodych ściągnęły prawdziwe tł... więcej »
 
 

Ponad 172 samochody pożarnicze, z całej Polski i...

Data dodania: 2019-07-07
Zlot rozpoczął się tradycyjnie Mszą Świętą w kaplicy świętego Floriana, następnie wszystkie samochody zostały poświęcone i przejechały w wielk... więcej »
 
 

Już wkrótce VII Pętla Krosowa GKB - zapraszamy!

Data dodania: 2019-07-07
Pętla Krosowa Grodziskiego Klubu Biegacza to kameralny bieg przełajowy na dość wymagającej trasie. Organizatorem biegu jest Grodziski Klub Biegacza. W tym roku odbędzie się ju&#... więcej »
 
 

Wielkopolska: Mianowano nowych proboszczów. Gdzie...

Data dodania: 2019-07-07
Przełom czerwca i lipca to tradycyjnie czas publikacji zmian personalnych w wielkopolskich archidiecezjach i diecezjach. W parafiach zmieniają się proboszczowie, wikariusze, część du... więcej »
 
 

Commando Szarak 2019 już za nami! Mamy ZDJĘCIA z...

Data dodania: 2019-07-06
W sobotę w podnowotomyskich Szarkach już po raz trzeci zorganizowano bieg survivalowy Commando Szarak! więcej »
 
 

Życie lasu: Jak wygląda współpraca leśników i...

Data dodania: 2019-07-06
Życie lasu to projekt Nadleśnictwa Grodzisk skierowany do społeczeństwa w celu przybliżenia codziennej pracy leśników i pokazania najpiękniejszych miejsc w naszych lasach... więcej »
 
 

Akcja ,,Posprzątaj z nami " zakończona...

Data dodania: 2019-07-05
W czwartek, 4 lipca, pracownicy Nadleśnictwa Grodzisk wraz z członkami Grodziskiego Klubu Biegacza zorganizowali wspólną akcję sprzątania lasów. Cieszy fakt, że w inicj... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 584
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat grodziski - powiat w południowo - zachodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Grodzisku Wielkopolskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Grodzisk Wielkopolski, Rakoniewice, Wielichowo, Granowo oraz Kamieniec zajmując łącznie powierzchnię 643,72 km².

Podstawową gałęzią gospodarki powiatu jest rolnictwo, a dominującą gałęzią upraw jest uprawa pieczarek wokół której rozwinął się przemysł, związany z ich skupem, exportem i przetwórstwem.

Większość firm powiatu to małe i średnie przedsiębiorstwa, wyjątek stanowią: Grodziska Fabryka Wyposażenia Wagonów „Growag”, Kofola – Hoop czy Inter Groclin Auto S.A.

Zabytki powiatu to głównie liczne pałace i dworki w większości z XIX lub początku XX wieku, obiekty sakralne - drewniane kościoły z  XVII – XVIII wieku ( najstarszy - kościół św. Klemensa w Zielęcinie z 1640 roku) czy kurhany w gminie Kamieniec zwane "Wielkopolskimi Piramidami".

Powiat grodziski to także duże kompleksy leśne z przewagą borów sosnowych. Ciekawostkę przyrodniczą stanowi także Wielki Łęg Obrzański - dolina Obry wytypowana  do obszarów europejskiej sieci ekologicznej NATURA 2000.

Przez powiat grodziski przebiega droga krajowa nr 32.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola