Belka
Niedziela, 2 Kwietnia 2023   imieniny: Maria, Franciszek, Urban
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grodziskie Piwobranie 2022

Data publikacji: 2022-03-23, Data modyfikacji: 2022-03-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Grodziskie Piwobranie 2022

Drodzy Grodziszczanie, goście i sympatycy Piwa Grodziskiego!

Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy na tegoroczne Grodziskie Piwobranie.

Po dwuletniej, pandemicznej przerwie spowodowanej występowaniem SARS-CoV 2, spragnieni wspólnej zabawy, pełni nadziei i optymizmu spotkamy się na corocznym Święcie Piwa, które odbędzie się w dniach 17 - 19 czerwca br. Główną areną imprezy będzie Park Miejski, w którym usytuowana będzie duża scena. Oprócz tego, stoiska gastronomiczne, handlowe, promocyjne oraz ok. 20 stoisk browarów regionalnych z Polski i zagranicy.  Piwobraniu towarzyszyć też będą: Grodziska Giełda Birofiliów, Konkurs Piwowarów Domowych, zwiedzanie grodziskiego browaru oraz liczne imprezy rekreacyjno-sportowe.  Grodziskie Piwobranie 2022 zainauguruje,  złożona z uczniów grodziskich szkół, barwna żakinada średniowieczna, która przejdzie ulicami miasta w piątek, 17 czerwca. Jeszcze tego dnia wieczorem pierwszy koncert na scenie głównej, podczas którego wystąpi znany raper SMOLASTY.                                                                                                                       

 W następne dni, w godzinach popołudniowych i wieczornych na scenie głównej wystąpią gwiazdy. I tak w sobotę długo oczekiwany koncert MROZU zaś w niedzielę wystąpi legenda polskiej sceny, zespół ELEKTRYCZNE GITARY. Oprócz tych wykonawców na scenie pojawią się jeszcze zespół NADMIAR oraz znana aktorka i piosenkarka Aleksandra Szwed.                                                                                                                     

  Zapraszamy do Grodziska Wielkopolskiego!

, Źródło artykułu: UM Grodzisk Wielkopolski
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat grodziski - powiat w południowo - zachodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Grodzisku Wielkopolskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Grodzisk Wielkopolski, Rakoniewice, Wielichowo, Granowo oraz Kamieniec zajmując łącznie powierzchnię 643,72 km².

Podstawową gałęzią gospodarki powiatu jest rolnictwo, a dominującą gałęzią upraw jest uprawa pieczarek wokół której rozwinął się przemysł, związany z ich skupem, exportem i przetwórstwem.

Większość firm powiatu to małe i średnie przedsiębiorstwa, wyjątek stanowią: Grodziska Fabryka Wyposażenia Wagonów „Growag”, Kofola – Hoop czy Inter Groclin Auto S.A.

Zabytki powiatu to głównie liczne pałace i dworki w większości z XIX lub początku XX wieku, obiekty sakralne - drewniane kościoły z  XVII – XVIII wieku ( najstarszy - kościół św. Klemensa w Zielęcinie z 1640 roku) czy kurhany w gminie Kamieniec zwane "Wielkopolskimi Piramidami".

Powiat grodziski to także duże kompleksy leśne z przewagą borów sosnowych. Ciekawostkę przyrodniczą stanowi także Wielki Łęg Obrzański - dolina Obry wytypowana  do obszarów europejskiej sieci ekologicznej NATURA 2000.

Przez powiat grodziski przebiega droga krajowa nr 32.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola