Belka
Wtorek, 23 Kwietnia 2024   imieniny: Jerzy, Wojciech
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Spektakl słowno - muzyczny "Pociąg do Wolności".

Data publikacji: 2018-05-24, Data modyfikacji: 2018-05-26
A A AWydrukDrukuj  
 
We wtorek  22 maja 2018r. w Centrum Kultury Rondo w Grodzisku Wlkp. uczniowie naszej szkoły włączając się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, powstania wielkopolskiego oraz  715-lecia Grodziska Wielkopolskiego zaprezentowali przedstawienie pt. „Pociąg  do wolności”. Każdy z obecnych na sali mógł uczestniczyć w żywej lekcji historii, która ukazała trudną i długą drogę Polaków ku Niepodległej. Spektakl przygotowały pani Anna Jakubowska i  pani Beata Pałyga. Wzruszające wykonanie piosenek patriotycznych przez chór szkolny  pod batutą pani Katarzyny Buda budowało nastrój powagi i patosu. W zwiewnych biało- czerwonych kreacjach zaprezentowały się w walcu dziewczynki z klasy III pod opieką: Grażyny Marciniak i Joanny Dalaszyńskiej. Ten patriotyczny taniec dostarczył widzom kolejnych wzruszeń. O scenografię do przedstawienia zadbała nasza „artystyczna dusza” pani Barbara Bendowska.  Epokowe stroje, rekwizyty, prezentacje oraz wystrój zawdzięczamy wszystkim nauczycielom i przyjaciołom szkoły. W rolę prowadzących kolejarzy wcieli się; Martyna Maik i Kacper Sternal. We współczesnej scence zobaczyliśmy : Zuzannę Skrzypczak, Jana Skrzypczaka, Kacpra Mańkowskiego oraz Mateusza Hemmerlinga. Liczna grupa, która wcieliła się w rolę uciemiężonych Polaków czekających na pociąg do wolności to: Nikodem Janecki, Maria Hoffman, Maja Tomiak, Sara Klingsporn, Wiktoria Stachowiak, Julia Nowaczyk, Daria Stachowiak, Anna Nowak, Maria Pałyga, Martyna Dominiak, Kacper Nadobnik, Kacper Stachowiak, Szymon Napierała, Kacper Gabryelski, Piotr Bednarski. „Pociąg do wolności” zakończył już swą podróż.  Mamy nadzieję, ze ta żywa lekcja historii przypomniała nam czym jest patriotyzm i szacunk do Ojczyzny. Pamiętajmy, że  2018 jest rokiem dla Niepodległej. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.            

Pełna treść wiadomości na: sp4grodziskwlkp.edupage.org//news/#943
sp4grodziskwlkp.edupage.org, Źródło artykułu: sp4grodziskwlkp.edupage.org
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat grodziski - powiat w południowo - zachodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Grodzisku Wielkopolskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Grodzisk Wielkopolski, Rakoniewice, Wielichowo, Granowo oraz Kamieniec zajmując łącznie powierzchnię 643,72 km².

Podstawową gałęzią gospodarki powiatu jest rolnictwo, a dominującą gałęzią upraw jest uprawa pieczarek wokół której rozwinął się przemysł, związany z ich skupem, exportem i przetwórstwem.

Większość firm powiatu to małe i średnie przedsiębiorstwa, wyjątek stanowią: Grodziska Fabryka Wyposażenia Wagonów „Growag”, Kofola – Hoop czy Inter Groclin Auto S.A.

Zabytki powiatu to głównie liczne pałace i dworki w większości z XIX lub początku XX wieku, obiekty sakralne - drewniane kościoły z  XVII – XVIII wieku ( najstarszy - kościół św. Klemensa w Zielęcinie z 1640 roku) czy kurhany w gminie Kamieniec zwane "Wielkopolskimi Piramidami".

Powiat grodziski to także duże kompleksy leśne z przewagą borów sosnowych. Ciekawostkę przyrodniczą stanowi także Wielki Łęg Obrzański - dolina Obry wytypowana  do obszarów europejskiej sieci ekologicznej NATURA 2000.

Przez powiat grodziski przebiega droga krajowa nr 32.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola