Belka
Niedziela, 24 Stycznia 2021   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Projekt pt. "Mikołajkowe łączenie sił i pokoleń"

Data publikacji: 2018-12-12, Data modyfikacji: 2018-12-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Grupa Nieformalna przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych w partnerstwie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim   zrealizowała w okresie od 1.09.2018 do 10.12.2018 roku projekt pt. „Mikołajkowe łączenie sił i pokoleń”.  W ramach konkursu Mikrodotacji „Wielkopolska Wiara”, który został ogłoszony przez Centrum PISOP i Caritas Poznań.  Projekt finansowany jest ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Honorowy patronat przyjął nad nim Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego. W projekcie uczestniczyli: seniorzy z Gminnego Centrum Pomocy Środowiskowej „Promessa”, uczniowie 4 szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków; Szkoły Podstawowej nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich, Szkoły Podstawowej Nr 4 im. kpt. Józefa Reidycha; Szkoły Podstawowej w Grąblewie oraz podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno Wychowawczego i Środowiskowego Domu Samopomocy w Sielinku. Kolejnym etapem projektu były warsztaty koła teatralnego „PROMETEUSZ”. Grupa działająca przy GCPŚ przygotowała przedstawienie „Mikołaju, Mikołaju dzieci za Toba czekają…”. W ramach działań projektowych odbyły się też 2 rodzaje warsztatów międzypokoleniowych: taneczne i plastyczne. W warsztatach uczestniczyło 5 grup, w tym osoby rekrutujące się z tychże 4 szkół podstawowych oraz z GCPŚ.  Uczestnicy zajęć tanecznych przyswoili sobie 2 układy taneczne a podczas warsztatów plastycznych dzieci i seniorzy wykonali kartki świąteczne, które zostały przekazane dla rodzin i bliskich beneficjentów projektu oraz dla grup, instytucji wspierających Ośrodek Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim.  Kluczowym elementem projektu były dwa spotkania dzieci z Mikołajem: 3.12.2018 roku w Ośrodku Rehabilitacyjna _ Edukacyjna Wychowawczym w Sielinku oraz 6.12.2018 roku na „Uroczystym Podsumowaniu Projektu”. W uroczystym zakończeniu projektu uczestniczyli Zastępca Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego, dyrektor OPS oraz dyrektorzy 4 szkół podstawowych, Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczego i Środowiskowego Domu Samopomocy w Sielinku. W związku z Międzynarodowym Dniem Wolontariatu, który przypada 5 grudnia organizator zadania szczególnie podkreślił zaangażowanie i wartość pracy wolontariuszy, dzięki której wykonuje się   wiele pozytywnych przedsięwzięć. Podczas zakończenia projektu odbył się także pokaz multimedialny z realizacji zadania, a przybyły na spotkanie Mikołaj obdarował prezentami obecne na sali dzieci. Miła atmosfera i nowe relacje już inicjują dalsze zadania międzypokoleniowe.  

Pełna treść wiadomości na: sp4grodziskwlkp.edupage.org//news/#969
sp4grodziskwlkp.edupage.org, Źródło artykułu: sp4grodziskwlkp.edupage.org
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat grodziski - powiat w południowo - zachodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Grodzisku Wielkopolskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Grodzisk Wielkopolski, Rakoniewice, Wielichowo, Granowo oraz Kamieniec zajmując łącznie powierzchnię 643,72 km².

Podstawową gałęzią gospodarki powiatu jest rolnictwo, a dominującą gałęzią upraw jest uprawa pieczarek wokół której rozwinął się przemysł, związany z ich skupem, exportem i przetwórstwem.

Większość firm powiatu to małe i średnie przedsiębiorstwa, wyjątek stanowią: Grodziska Fabryka Wyposażenia Wagonów „Growag”, Kofola – Hoop czy Inter Groclin Auto S.A.

Zabytki powiatu to głównie liczne pałace i dworki w większości z XIX lub początku XX wieku, obiekty sakralne - drewniane kościoły z  XVII – XVIII wieku ( najstarszy - kościół św. Klemensa w Zielęcinie z 1640 roku) czy kurhany w gminie Kamieniec zwane "Wielkopolskimi Piramidami".

Powiat grodziski to także duże kompleksy leśne z przewagą borów sosnowych. Ciekawostkę przyrodniczą stanowi także Wielki Łęg Obrzański - dolina Obry wytypowana  do obszarów europejskiej sieci ekologicznej NATURA 2000.

Przez powiat grodziski przebiega droga krajowa nr 32.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola