Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Szanujmy zwierzęta !

Data publikacji: 2017-01-26, Data modyfikacji: 2017-03-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Dnia 20 stycznia 2017 r. uczniów z klasy III b odwiedziła pani Anna Grobelna – wolontariuszka z przytuliska dla zwierząt w Rakoniewicach. Uczniowie z uwagą wysłuchali ważnych informacji dotyczących praw zwierząt, szczególnie psów. Poznali historię pieska ze schroniska o imieniu Rotu, który znalazł dom u pani Ani i razem z nią odwiedza dzieci w szkołach. Pani Ania uwrażliwiła dzieci na niedole bezpańskich zwierząt, szczególnie teraz w okresie zimowym. Wyjaśniła uczniom, że zwierzątko w domu to nie zabawka, którą można wyrzucić. Pieska bierze się na wiele lat, na dobre i złe, do starości. Nie można pozbyć się go w okresie wakacyjnym, czy z powodu jego starości. Czworonożnemu przyjacielowi trzeba zapewnić opiekę i postępować odpowiedzialnie. Pani Anna to także inspektor do spraw zwierząt i zaznajomiła nas jak należy opiekować się psami, tzw. podwórkowymi. Psy powinny być trzymane w odpowiednich kojcach lub na odpowiedniej długości łańcuchu – minimum 3 metry, dobrany do wielkości i masy ciała. Wielkość budy także powinna być dobrana do wielkości psa – taka, by pies mógł swobodnie się w niej obrócić i ogrzać, czyli nie za duża. Najlepszą podściółką do budy jest słoma lub siano, ponieważ pochłaniają wilgoć, są tanie i można łatwo je wymieniać. Pies po 12 godzinach przebywania w kojcu lub na łańcuchu ma prawo do wybiegania się, obowiązkiem właściciela jest wyprowadzanie psów na spacery. Uczniowie zapoznali się także jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia, gdy na drodze spotka się groźnego psa. Przećwiczyli pozycję ochronną oraz zostali poinformowani czego nie wolno robić, by nie wzbudzać w psach agresji. Na koniec uczniowie przekazali karmę dla zwierząt z przytuliska. Było to pierwsze spotkanie z cyklu „Szanujmy zwierzęta” zapoczątkowane przez wychowawczynię klasy III b Izabelę Brzezińską – Napierała. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.

Pełna treść wiadomości na: sp4grodziskwlkp.edupage.org//news/#821
sp4grodziskwlkp.edupage.org, Źródło artykułu: sp4grodziskwlkp.edupage.org
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat grodziski - powiat w południowo - zachodniej części województwa wielkopolskiego z siedzibą w Grodzisku Wielkopolskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Grodzisk Wielkopolski, Rakoniewice, Wielichowo, Granowo oraz Kamieniec zajmując łącznie powierzchnię 643,72 km².

Podstawową gałęzią gospodarki powiatu jest rolnictwo, a dominującą gałęzią upraw jest uprawa pieczarek wokół której rozwinął się przemysł, związany z ich skupem, exportem i przetwórstwem.

Większość firm powiatu to małe i średnie przedsiębiorstwa, wyjątek stanowią: Grodziska Fabryka Wyposażenia Wagonów „Growag”, Kofola – Hoop czy Inter Groclin Auto S.A.

Zabytki powiatu to głównie liczne pałace i dworki w większości z XIX lub początku XX wieku, obiekty sakralne - drewniane kościoły z  XVII – XVIII wieku ( najstarszy - kościół św. Klemensa w Zielęcinie z 1640 roku) czy kurhany w gminie Kamieniec zwane "Wielkopolskimi Piramidami".

Powiat grodziski to także duże kompleksy leśne z przewagą borów sosnowych. Ciekawostkę przyrodniczą stanowi także Wielki Łęg Obrzański - dolina Obry wytypowana  do obszarów europejskiej sieci ekologicznej NATURA 2000.

Przez powiat grodziski przebiega droga krajowa nr 32.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola